#arma de vreme

« Older   Newer »
 
  Share  
.
  1.     Like  
     
    .
    Avatar

    USER

    Group
    Member
    Posts
    13
    Reputation
    0

    Status
    Offline
    #arma de vreme
    Izbucni! MI6 britanic a dat personal vestea că incendiul din Hawaii din Statele Unite are o mare conspirație, care a atras atenția

    #Arma meteorologică
    Recent, un incendiu de mare amploare a avut loc pe insula Hawaii din Statele Unite, provocând pagube ecologice uriașe și pierderi economice. Potrivit oficialilor americani, incendiul a fost un dezastru natural cauzat de secetă și vânturi puternice. Cu toate acestea, chiar ieri, britanicul MI6 (MI6) a emis brusc o declarație, dezvăluind adevărul uimitor din spatele incendiului!

    Potrivit MI6, acest incendiu nu s-a produs în mod natural, ci a fost provocat de om de către guvernul SUA! Se dovedește că armata americană a dezvoltat în secret un nou tip de armă numită „arma meteo”, care poate provoca diverse dezastre naturale prin manipularea condițiilor meteorologice. Și acest incendiu din Hawaii este doar un experiment de atac cu „arme meteorologice” condus de armata SUA!

    MI6 a spus că a obținut informația printr-un om de știință militar american senior dezertat. Acest om de știință a participat la cercetarea și dezvoltarea și experimentarea „armelor meteorologice” și are o bună înțelegere a principiilor și efectelor sale. Din cauza conștiinței sale neliniștite, a decis să divulge povestea din interior către MI6 și a furnizat dovezi și informații relevante.
    MI6 a declarat că au verificat și analizat aceste dovezi și materiale și consideră că au un grad ridicat de credibilitate și autenticitate.

    Ei cred că acest comportament al guvernului SUA este extrem de periculos și imoral, nu numai că provoacă daune grave vieții și proprietăților de pe insula Hawaii, ci și reprezintă o amenințare uriașă la adresa păcii și securității globale.
    MI6 a cerut comunității internaționale să acorde o atenție deosebită și să condamne această chestiune și a cerut guvernului SUA să oprească imediat cercetarea, dezvoltarea și experimentarea „armelor meteorologice” și să dezvăluie lumii adevărul și consecințele acesteia.

    În același timp, MI6 a declarat, de asemenea, că va continua să monitorizeze și să expună orice comportament nepotrivit din partea guvernului SUA și să coopereze cu alte țări pentru a menține în comun pacea și stabilitatea globală.
    Această revelație a MI6 a provocat senzație și șoc în întreaga lume. Mai ales în Statele Unite, după ce a apărut vestea, toată țara a intrat în haos și panică.
    Mulți oameni sunt supărați și nemulțumiți de ceea ce a făcut guvernul SUA și cer o explicație rezonabilă. Guvernul SUA a rămas tăcut cu privire la această chestiune și nu a dat niciun răspuns.

    Deci, ce este mai exact o „armă meteorologică”? Cât de puternic și terifiant este? Să-l prezentăm pe scurt.
    „Weather weapon” este un nou tip de armă care folosește mijloace științifice și tehnologice pentru a manipula puterea naturii și a ataca inamicul. Poate declanșa dezastre naturale cum ar fi inundații, secete, furtuni, cutremure și erupții vulcanice prin reglementarea condițiilor meteorologice, provocând lovituri devastatoare instalațiilor militare, infrastructurii economice și vieții oamenilor ale țărilor inamice.

    Se spune că armata americană a investit mai mult de zece ani și sume uriașe de bani în cercetarea și dezvoltarea „armelor meteorologice”. Obiectivele lor sunt în principal împotriva Rusiei și a marilor țări din Est, precum și a unor țări antiamericane din Orientul Mijlociu. Odată ce „arma meteo” este dezvoltată cu succes, armata americană o va folosi pentru a efectua atacuri și a-și atinge ambițiile hegemonice.
    Iar acest incendiu din Hawaii este un experiment de atac al „armei meteorologice” condus de armata SUA. Hawaii a fost aleasă ca locație experimentală deoarece armata americană intenționează să rechiziționeze terenuri acolo pentru a-și extinde baza militară.
    Mai mult, prin acest experiment, armata americană poate prinde diverse date la prima dată pentru a îmbunătăți și perfecționa „arma meteo”.

    Vestea a șocat și a înspăimântat guvernele și oamenii din întreaga lume. Toată lumea este îngrijorată dacă guvernul SUA va folosi din nou „armele meteorologice” pentru a ataca alte țări. Dacă s-ar întâmpla așa ceva, consecințele ar fi dezastruoase. Mediul ecologic global, dezvoltarea economică și civilizația umană vor suferi pierderi mari.
    Prin urmare, trebuie să acordăm o mare importanță și vigilență acestei probleme. Nu putem ignora potențiala amenințare a guvernului SUA și nici nu putem sta pe loc și privim cum acționează cu nesăbuință.

    Ar trebui să întărim cooperarea internațională, să formulăm în comun norme și reglementări și să interzicem oricărei țări să dezvolte și să utilizeze „arme meteorologice”. De asemenea, ar trebui să consolidăm supravegherea și îndrumarea dezvoltării științei și tehnologiei, astfel încât tehnologia să poată aduce beneficii omenirii în loc de dezastre.

    Pe scurt, această revelație a MI6 a stârnit atenția și avertismentele globale. Deși autenticitatea știrilor nu a fost încă confirmată, ea ne reamintește că ar trebui să ne întărim apărarea împotriva noilor arme și dezvoltărilor tehnologice.
    Nu putem ignora potențialul rău al tehnologiei din cauza progresului ei, dar ar trebui să menținem pacea și securitatea globală prin cooperare și norme internaționale.
    Sperăm că acest incident va atrage atenția guvernelor și a comunității internaționale, va consolida colectarea de informații și măsurile de precauție de securitate și va asigura siguranța țării și a poporului nostru.

    În același timp, se mai speră că dezvoltarea științei și tehnologiei poate aduce mai multe beneficii omenirii, în loc să fie abuzată sau transformată într-un instrument de război.
    Numai prin eforturi comune globale putem menține pacea și stabilitatea și putem crea o lume mai sigură și mai bună. Să ne unim mâinile pentru a proteja această planetă și pentru a crea împreună un viitor mai bun.#weatherweapon
     
    .
0 replies since 21/8/2023, 07:50   18 views
  Share  
.